BLOG

Przeciętna osoba umiera w wieku 25 lat, a jest chowana w wieku 75 lat !

By kacpernowicki | In Uncategorized | on Listopad 27, 2016

Dzisiaj bardziej motywacyjno-refleksyjnie, niż treningowo – technicznie – wzorowo 🙂

Jak sam tytuł wskazuję większość z Nas czeka ze zmianami, bo uważa że życie mamy długie i zawsze będzie lepszy czas na zrobienie czegoś ( odkładamy na później ). Nic bardziej mylnego !

Namawiam, a w zasadzie zachęcam do przeżywania życia, a nie wegetacji w czekaniu na śmierć (śmierć jest jedynym zapewnieniem w dzisiejszych czasach).

Jeśli czekasz na odpowiedni moment… On nie nadejdzie… po prostu. Nie ma odpowiedniego czasu na dziecko, nową pracę, trening itd. zawsze będzie jakaś wymówka – za mało zarabiam, pada deszcz, od poniedziałku, po urlopie… itp.

Trenuję ludzi w różnym wieku, z doświadczenia wiem, że im są starsi i zaczynają przygodę ze mną, jak również pokonywaniem swoich granic ( wstawanie rano, przygotowywanie posiłków, systematyczne treningi, zmiana stylu życia ). Dochodzą do jednego wniosku kurde dlaczego tak późno, dopiero teraz zdecydowałem/łam się na taki styl życia ( na zmiany,  na treningi)”.  Wnioski padają bardzo różne, tak jak różni są ludzie („… ile bym osiągnął jakbym wcześniej tak się prowadził, tak jak teraz – mam więcej siły, jestem bardziej operatywny, pełen energii czuję, że żyję ! Wcześniej wiecznie senny, zniechęcony bez energii do życia…” ).

NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO – znane wszystkim, tylko mało kto wierzy i wprowadza w życie 🙂

Życie ucieka bardzo szybko, i nie mamy do niego przycisku COFNIJ – co najlepsze, nie można go KUPIĆ.  Masz jednak wpływ na to co wydarzy się jutro, pojutrze (czy wstaniesz o 6:00 i zrobisz trening i zjesz śniadanie pójdziesz spokojnie do pracy, czy będziesz jechał jak wariat denerwując się na innych uczestników ruchu drogowego, bo Ty zaspałeś – ale to nie Twoja wina tylko ich, bo przecież za wolno jadą  :).

To co obserwuję jest trochę smutne, ale zmienia się z roku na rok. Dokonujemy zmian (styl życia -treningi, odpowiednie jedzenie itd) dopiero jak „biały fartuch” lub nasz organizm zakomunikuje nam „sorry wyłączam system sprawnego działania ciała „. Następuję kontuzja, choroba, zagrożenie życia – wtedy znajdujemy czas na zadbanie o siebie, zmieniamy jedzenie, znajdujemy czas na aktywność, trening itp.

Opiekując się ludźmi na treningach personalnych daję tylko narzędzia ( wiedzę, bezpieczeństwo, inny sposób podejścia do aktywności fizycznej i zdrowia, próbuję zarazić przyjemnością do aktywizacji ) -reszta jest po Twojej stronie, co Ty zrobisz z tymi narzędziami…

Przeciętna osoba żyje umiera w wieku 25 lat, a jest chowana w wieku 75 lat – warto nad tym pomyśleć 🙂

Dysponujesz potężną mocą – przyciskiem START, tylko Ty możesz go uruchomić i zacząć zmiany dotyczące Ciebie. 

Podobał Ci się wpis? Polub!  
COPYRIGHT ©KACPER NOWICKI
ul. Skwierzyńska 21; 53-521 Wrocław; Telefon: 606-245-593
Google+